Клуб та бібліотека села Борщівка

Фото Клуб та бібліотека села Борщівка

Рахильчук Катерина Миколаївна та Хлівнюк Наталія Петрівна

Фото Клуб та бібліотека села Борщівка

Приміщення бібліотеки села Борщівка

Фото Клуб та бібліотека села Борщівка

Графік роботи гуртків

Фото Клуб та бібліотека села Борщівка

Урочита реєстрація шлюбу в приміщенні клубу села Борщівка.

Фото Клуб та бібліотека села Борщівка

Дитячий ансамбль "Борщів’яночка"

Фото Клуб та бібліотека села Борщівка

Народний ансамль "Бощів’янка"

Фото Клуб та бібліотека села Борщівка

Художнє читання

Фото Клуб та бібліотека села Борщівка

Книга про Борщівку

Фото Клуб та бібліотека села Борщівка

Нове краєзнавче видання

Борщівський сільський клуб веде гурткову роботу:

- народний фольклорний ансамбль «Борщів’янка»
- драматичний
- художнє слово
- дитячий вокальний «Борщів’яночка»
- умілі ручки

Народні колективи, які є в селі Борщівка -народний фольклорний ансамбль «Борщів’янка» керівники - Хлівнюк Наталія Петрівна, Рахільчук Катерина Миколаївна

Основною складовою діяльності клубу є організація і проведення різноманітних культурно-просвітницьких та інтелектуально-інформаційних заходів, які влаштовуються як для юних користувачів, так і для дорослої аудиторії. Це книжкові виставки, історичні години, літературні вікторини, години корисних порад, правові обговорення, зустрічі, вечори, ігри та багато інших цікавих заходів.

Клуб активно співпрацює з навчальними та громадськими закладами, що сприяє створенню позитивного іміджу та дає додаткову можливість проінформувати населення про діяльність клубу.

В клубі проводяться різноманітні заходи, які сприяють творчому розвитку особистості, розширенню кругозору юнаків і дівчат, їх змістовному дозвіллю.

 

Поступово поповнюється матеріально – технічна база закладу культури. За кошти місцевого бюджету були придбані сценічні костюми (3500грн.), музична апаратура (4000грн.), стіл тенісний (1590 грн).

Проведені поточні ремонти: побілка, фарбування, утеплення вікон, заміна стелі (16000 грн), реконструкція стільців (8600 грн.), модернізація електромережі (16000 грн.), перекриття даху та встановлення вікон та гратів на вікна.

Працівники культури бачать перспективу розвитку культури у написанні грантових проектів для участі в конкурсах.

 

Історія клубу села Борщівка. Першою завідуючою клубу була дружина міліціонера - Ліванова Клавдія, а за нею, у різні роки (аж до сьогодення): Філіпов Іван, Алексійчук Юрій, Клімова Ганна, Іванішин Дмитро, Алексійчук Ганна, Чупринський Петро, Цимбалюк Раїіса, Дубар Ольга, Сагайдаківська Ольга, Грипіч Володимир, Безнюк Марія, Супрунець Люьов, а нині - Хлівнюк Наталія.

 

  Фонд Борщівської бібліотеки поповнився новим краєзнавчим виданням. У фотографіях. спогадах, фактах і документах книги Олександра Намозова "Костопіль. Місто над Замчиськом", розповідається про історію міста з моменту його заснування і до сьогодення.

Видана книга про село Борщівка Костопільського району. Автор книги Владика Венедикт (Алексійчук) присвятив її своїм односельцям та своїм батькам.

У праці про понад 400-літню історію села Борщівка зроблено спробу вивчити та дослідити його розвиток від давнини до наших днів. Автор, єпископ Української Греко-Католицької Церкви, Венедикт (Алексійчук) прагнув показати рідне село на різних етапах, під час подій, що відбулися на Поліссі з найдавніших часів і досьогодення.

У видані подано багато напрацювань про історичне, суспільно-політичне, духовне та культурне життя Борщівки - перлини Полісся.

 

Бібліоміст у бібліотеці села БорщівкаБібліоміст - це проект у рамках ініціативи "Глобальні бібліотеки" Фонду Білла і Мелінди Гейтс, яка реалізується в багатьох країнах світу. Метою ініціативи є підтримка вільного громадського доступу до комп'ютерів та Інтернету у всьому світі і подолання цифрової нерівності.

У 2011 році Борщівська публічно-шкільна бібліотека взяла участь у конкурсі програми «Бібліоміст» на тему «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» та здобула перемогу разом із іншими книгозбірнями району. У роботі й житті бібліотеки розпочався новий період. Сьогодні бібліотека може запропонувати своїм користувачам нові сучасні та якісні послуги з використанням комп’ютерів та Інтернету. Значно підвищилась активність відвідування бібліотеки. До послуг відвідувачів: 2 комп’ютери, принтер, сканер, 2 веб-камери.

З отриманням нових можливостей відбулися помітні зміни в наданні послуг користувачам бібліотеки. Тепер книгозбірня забезпечує життєво важливий зв’язок між громадянами та знаннями, яких вони потребують. Тут можна отримати навики пошуку, організації та освоєння інформації з Мережі.

Нові послуги сільської бібліотеки одразу привернули увагу людей різних соціальних прошарків та різного віку.

Вільний доступ до Інтернету дав можливість користувачам ширше використовувати пошукові системи, електронні каталоги та електронну пошту. Внаслідок проведення індивідуальних консультацій відвідувачі бібліотеки набули практичних навичок самостійної роботи на комп’ютері та в Мережі. Відтепер електронні версії творів сучасних українських та зарубіжних письменників доступні кожному відвідувачу книгозбірні.

Бібліотека підтримує в Інтернеті власний веб-сайт , де представлена інформація про історію краю, новини, події, анонсуються бібілотечні заходи.

Бібліотекар допомагає вчителям школи у пошуку в Інтернет-мережі матеріалів про передовий досвід колег, на допомогу навчально-виховному процесу, мультимедійні уроки.

Для студентів та учнів проводять віртуальні уроки та виховні години, створюють тематичні вебліографічні списки, підбирають матеріал для рефератів, семінарських занять та курсових робіт.

Учні місцевої школи-колегіуму використовують інтернет-ресурси для поглиблення знань із різних предметів, дізнаються музичні та спортивні новини, спілкуються зі своїми ровесниками з різних куточків країни та світу.

Жителі сільської громади отримали можливість через Інтернет-магазини купувати товари та продавати власну продукцію, обмінюватися досвідом роботи по вирощуванню сільськогосподарських культур.

Для задоволення запитів користувачів бібліотечними працівниками використовуються різноманітні сайти та соціальні мережі. Популярною формою спілкування між людьми, які живуть на відстані, стали Скайп-спілкування.

Членам громади надавалась практична допомога в реєстрації на веб-сайті «Ощадбанку» для отримання грошових компенсацій .

Саме у бібліотеці користувачі через Інтернет дізнаються: про сучасні технології вирощування буряків та захист їх від хвороб та шкідників, як приватизувати земельну ділянку, як обладнати спортивний майданчик, як придбати путівки для чорнобильців, які документи підготувати для перерахування пенсії; переглядають майстер-класи спортивних вправ, технологію плетіння бісером, уроки оздоровчого масажу.

Збільшилась кількість відвідувачів, доводиться встановлювати графік користування. Також у книгозбірні проводиться навчання комп’ютерній грамотності. В даний час спостерігається тенденція зростання запитів на послуги: електронна пошта, дистанційні ігри, спілкування через Інтернет через такі соціальні сервіси як «Facebook», «Однокласники», «Вконтакте».

Фольклорний ансамбль «Борщів’янка» завдяки рекламі в мережі Інтернет побував на фестивалі «Коляда -2013» у місті Львів, а також постійно оновлює свій репертуар. В книгозбірні зібрано та систематизовано пісенну спадщину села, місцеві традиції. Завдяки новітнім технологіям бібліотекар спільно з владикою Венедиктом (м. Львів) працює над книгою про село Борщівка.

Книгозбірня входить до складу Малолюбашанського культурно-дозвіллєвого комплексу, постійно удосконалює свою роботу, співпрацюючи з органами місцевої влади, ЗОШ, клубом, громадськими та релігійною громадами, впроваджуючи нові технології.

Конкретну підтримку бібліотечному закладу надає сільський голова Світлана Андріївна, яка відвідує всі масові заходи, що проводяться бібліотекою, залучає спонсорів, здебільшого виступає сама перед присутніми. Основне вона вбачає в забезпеченні належних умов у самій книгозбірні для того, щоб кожен відвідувач зміг прийти в культосвітній заклад і в теплому, затишному приміщенні переглянути новинки літератури, пошукати інформацію в Інтернеті, чи просто поспілкуватися.

Перемога в проекті послужила поштовхом для покращення матеріальної бази бібліотеки.