Сільська рада
c.Мала Любаша, Костопільського району, Рівненської області

Малолюбашанська гімназія

NoneКоридор гімназіїФізичний кабінет гімназіїЇдальня гімназіїКолектив гімназіїКолектив у 2017 роціВчитель фізичної культури Гук Богдан та спортивні досягення гімназіїNoneNoneФото випускних класів Малолюбаської школиNoneНагородження колективу Малолюбаської ЗОШ у 2013 роціГурток малюванняНа уроці трудового навчання

Малолюбашанська гімназія 

Історія: До 1917 року населення Малої Любаші було майже неписьменним, хоча історія школи сягає ще з 19 століття. Тодішня школа була при церкві, а вчителював місцевий священник.

У звіті звященника Свято-Покровської церкви Григорія Павловського за 2010 рік сказано, що "церковная школа - помещение в роле собственном, на содержание её имеется от крестьян 33 рубля и от епархиального совета 126 рублей. В сем году в ней обучается 16 мальчиков".

 Високописьменною людиною вважався той, хто закінчив 2 класи церковно-приходської школи.

З 1917 року в селі організовано 2 класи початкової школи з 13 учнями, яких навчав Тижук А.П. Заняття проходили у невеличкій хатинці, яка стояла біля церкви, на місці хати Салаган Люди (Бланарів). Горбик від школи видно й понині.

Пізніше, у 1924 році, силами учнів "церковну" школу відремонтували. Тут навчалися діти лише заможних людей. Почав викладати Карпінський, якому щомісяця платили за навчання пуд жита. Оскільки матеріально-технічна база школи була поганою, то у 1927 році поліський уряд заборонив у ній навчання.

У 1928-1929 рр. нове приміщення школи побудував за власні кошти син священника Григорія Павловського - Борис Павловський. Він мав дружину польку, яка й стала у ній вчителькою. Її звали Ніна, а називали псевдонімом (позаочі) - Борисиха. Навчання велося польською мовою. За найменші провини учнів карали різками. У 1939 році, з приходом Червоної Армії, поляки почали виїжджати. Покинула село й вчителька Павловська Н.Б.

 Під час війни школа продовжувала функціонувати, хоча й недовго. Навчання уже велося німецькою мовою.

У 1946 році початкову школу відремонтували. Першими вчителями були Дубрівська Марія Іллівна та Бершинська Галина Іллівна. Діти навчалися у дві зміни: 1-2 класи в першу, 3-4 класи - у другу. В школі нараховувалось 79 учнів. Перший випуск початкової школи відбувся у 1949 році. В цьому ж році Дубрівського М.І. було створено перший піонерський загін із 9 піонерів. Галстуки пов’язав завідуючий початковою школою Козак З.М.

У 1959 році колектив початкової школи помітно збільшився. Вчителями працювали Козак Олімпіада Федорівна, Тимченко Праска Іванівна, Хома Марія Василівна, П’ятиріченко Петро Михайлович.

З 1949 по 1961 рік школа була підшефна Борщівській восьмирічці. У 1961 році розпочалось будівництво східного крила школи, а з 1963 року вона стала восьмирічною. Наступного ж року відбувся перший випуск восьмирічної школи. Ось імена перших випускників:

• Мамчур Ганна Іванівна

• Мамчур Юрій Іванович

• Мельник Раїса Іванівна

• Морозюк Володимир Адамович

• Муринець Михайло Степанович

• Овчарук Андрій Михайлович

• Павлюк Зіна Василівна

• Савчук Петро Павлович

• Салаган В’ячеслав Іванович

• Салаган Раїса Миколаївна

• Салаган Євгенія Андріївна

• Солончак Микола Іванович

• Супрунець Іван Артемович

• Талащук Петро Іванович

• Попович Софія Олександрівна

• Чупринська Софія Степанівна.

У 1963 році було створено піонерську дружину імені О.Маресьєва. Старшою піонервожатою до 1973 року працювала Мамчур Людмила Іванівна.

У 1963 році бул остворено першу комсомольську організацію (секретар Салаган В’ячеслав Іванович), яка нараховувала 7 комсомольців. У цей час почала діяти профспілкова організація школи (голова П’ятиріченко Петро Михайлович).

У 1970 році завершили будівництво нового шкільного корпусу. На подвір’ї школи заклали сад. Із 1962 по 1991 рр. незмінним директором школи був Шинкаренко Леонід Павлович.

У 1999 році директором Малолюбаської школи був Ігор Петрович Гончарук. З його ініціативи вперше було проведено відкриту першість школи з міні-футболу під назвою "Золота осінь". Щороку "Золота осінь" радує дітей. Цей турнір настільки полюбився дітям, що відділ освіти надав йому статус районних змагань. Тепер щоосені школярі міських та сільських шкіл розігрують у Малій Любаші перехідний кубок. За доброю традицією нагороди отримують й кращі гравці.

 Варто відзначити, що турнір має постійних прихильників, які підтримують змагання, вкладаючи кошти в розвиток дитячого спорту. Це насамперед, депутати районної влади, підприємці. 

На даний час директор школи Цимбалюк Оксана Андріївна.

Заступник директора: Новак Людмила Володимирівна.

Зараз в школі навчається 119 дітей.

Науково-методична проблемна тема, над якою працює колектив школи упродовж 2012-2017 років: "Реалізація компетентнісно зорієнтованого підходу в навчально-виховному процесі для формування конкрентноспроможної особистості шляхом упровадження інноваційних педагогічних технологій"

В Малолюбаській школі І-ІІ ступенів функціонує гурток малювання, який проводить керівник Костопільського будинку школяра Шевченко Ірина. Адже малювання створює умови для розвитку творчої, гармонійної, інтелектуально-розвинутої особистості, виховує почуття краси.

У 2018 році Рішенням Малолюбашанської сільської ради №19 від 19.01.2018 року Малолюбаську школу І-ІІ ступенів прийнято із спільної власності територіальних громад Костопільського району у комунальну власність Малолюбашанської сільської ради та створено на базі майна Малолюбаської загальноосвітньої школи І-ІІ супенів Малолюбашанську гімназію.

 

Список вчителів Малолюбашанської гімназії

1. Цимбалюк Оксана Андріївна - географія, природознавство.

2. Новак Людмила Володимирівна - українська мова та література, практикум з правопису української мови.

3. Івашенюта Тетяна В’ячеславівна - світова література, українська література, російська мова, зарубіжна література.

4. Чупринська Євгенія Дмитрівна - українська мова і література.

5. Дідовець Віктор Лукашович - фізика, математика, креслення.

5. Овчарук Ганна Василівна - математика, креслення.

6. Бучменюк Леся Зіновіївна - історія, правознавство, природознавство, етика, основи здоров’я, християнська етика, видатні постаті, українська культура.

7. Лукомська Наталія Миколаївна - англійська мова.

8. Коваль Надія Михайлівна - українська літітература, трудове навчання, образотворче мистецтво,

9. Гук Богдан Валерійович - фізкультура, основи здоров’я.

10. Малишевська Ірина Володимирівна - музичне мистецтво, художня культура, інформатика, гурток.

11. Федас Людмила Михайлівна - класовод 4 класу.

12. Ковальчук В’ячеслава В’ячеславівна - класовод 1 класу.

13. Мамчур Лариса Євгеніївна - класовод 2 класу.

14. Дідовець Тетяна Феодосіївна - класовод 3 класу.

15 Хомич Світлана Вікторівна - християнська етика, основи здоров’я, англійська мова, риторика, шкільна риторика.

17. Бондарчук Віталій Іванович - хімія.

18. Оніщук Олексій Анатолійович - християнська етика