Афганістан - душі кривава рана

          Афганістан...

          І пам’ять починає крутити старе кіно,

           Яке б забути усім давно,

           І знову кулі свистять коло скронь -

           І випалює пам’ять вогонь.

По всій Україні проходять заходи-реквієм в пам’ять про тих, хто поліг на афганській землі та в пошану тим, хто повернувся до рідних домівок.

Зі сторінок усного журналу "Афганістан - душі кривава рана" молодь села Мала Любаша взнала про трагічні події, що відбулися в 1979-1989 років. Юнаки шли не за орденами і медалями, а свято вірили, що виконують високий інтернаціональний обов’язок. "Майже 10 років юність нищив чужий для нас усіх Афганістан", "Афганістан: чия у тім вина? Чия вона - помилка чи халатність?", "Я чую, моя мамо, як співають мені над Україною пісні" - ці сторінки журналу не лише познайомили присутніх в залі сільського клубу з подіями, що призвели до афганської війни, а й утвердили думку кожного про те, що й досі невідомо, за віщо тоді полягли українці.

Чорне крило афганської війни не минуло і наших земляків, з фотографіями та біографіями яких ознайомила присутніх провідний бібліотекар сільської книгозбірні Гук Є.А. за сторінкою "Повідайте усім нам, ветерани, як воювали ви в Гардесі й Кандагарі". Квіти для земляка-афганця Овчарука Петра Констянтиновича вручила його донька Наталія, а сільський голова Ковальчук Світлана Андріївна - пам’ятний сувенір.

Захід підготували та провели бібліотекар Малолюбашанської ПШБ Гук Євгенія Андріївна та класний керівник 9-го класу (разом з вихованцями) Малолюбаської ЗОШ І-ІІ ст. Дідовець Віктор Лукашович.