День села Борщівка

Гості на святі

Ведучі свята Рахильчук Катерина та Хлівнюк Наталія

Виступ школярів

Заступник голови районної ради Василь Тильман

Почесний гість Владика Венедикт (Алексійчук)

Вчора урочисто святкували День села Бощівка, яке традиційно відбувається на свято Собор Архістратига Михайла та інших Небесних Сил безплотних Архангелів: Гавриїла, Рафаїла, Уриїла, Селафиїла, Єгудиїла, Варахиїла та Єремиїла, яке в народі іменується днем Михайла 21 листопада у клубі.

 Було дуже багато поважних гостей. Найпочесніший гість, який порадував своєю присутністю - єпископ Української Греко-Католицької Церкви, Венедикт (Алексійчук), Львівської Аїєрпархії, для якого Борщівка є рідним селом. І цього року його імя було внесено в "Гордість книги села Борщівка". Владика Венедикт (Алексійчук) презентував свою книгу ""Борщівка - перлина Полісся", подарував 100 екземплярів цієї книги бібліотеки району. Був присутній Олександр Намозов, історик-дослідник, письменник, лауреат і дипломат всеукраїнських та міжнародних літературних конкурсів, член Національної спілки журналістів України, який написав передмову до цієї книги. Також Владик Венедикт подарував для Свято-Михайлівської церкви села ікону Архістратига Михайла.

З привітаннями виступила сільський голова Малолюбашанської сільської ради Світлана Ковальчук, яка гордиться, що є таке гарне та мальовниче село Борщівка і побажала всім жителям процвітання та благоустрою та Отець Валерій, священник свято-Михайлівської цекви села Борщівка. Ще відвідали свято гості з району Василь Тильман, заступник голови Костопільскої районної ради та начальник відділу культури та туризму Наталія Петренчук.

Виставка робіт Філіпової маргарити гарно прикрасила зал клубу і всі бажаючі могли оцінити талан юної борщів’янки. Виступили зі своїми номерами народний ансамбль "Боріщв’янка" та діти Борщівської загальнооствітньої школи І-ІІ ступенів. Приємно всім присуинім було побачити відеофільм про Борщівку, де були вибрані і висвітлені ювілейні рокі і найважливіші події села. Під час цього фільму звучала пісня про село "Рідна Борщівка". Ось декілька слів з цієї пісні:

Тут зродилося життя

Доби, ще давньої,

І краса та, що є, -

Все з волі Божої.

Лиш у світі одне

Рідне Полісся моє.

Живе собі розквіта

Чарівне миле твоє.

Пр.:

Рідна моя Боріщвка,

Перлина Полісся Ти,

Радієм, бо тут зродились,

Могли у тобі рости.

Люба моя Борщівка,

Перлина Полісся мого,

Ніколи тебе не забуду,

Любого краю свого.

...

Можна лише додати, що свято села Борщівка пройло якнайкраще.