Нові часи - нові ідеали

 

Нові часи – нові ідеали

       У всі часи, у всі епохи українці мали свої ідеали. У часи національно-визвольних змагань і Запорізької Січі сформувався образ козака – лицаря честі  й мужнього захисника Батьківщини. Він був уособленням народного розуміння чоловічої вроди, фізичної вправності, високих моральних якостей. Цей ідеал зберігся і донині. Змінюються часи – змінюються ідеали.  Міняються в дечому , але не в основі.

У наш складний час з’являються нові люди, які власними вчинками дають молодшому поколінню приклад великого патріотизму. Тепер такі люди, впевнена, є у кожному селі, у кожному місті. Є вони і в Малій Любаші :  Івашенюта Юрій, Бучменюк Андрій, Попович Іван, Попович Олександр, Дорощук Роман, Мамичев Сергій. Заради миру і спокою на своїй землі ці молоді хлопці не роздумували, а стали у ряди добровольців захищати Батьківщину. А Батьківщина - це батько й мати, дружина й діти, рідна домівка. На щастя , переживши усі труднощі,  хлопці повернулися додому.

16 жовтня у Малолюбаській ЗОШ  І-ІІ ступенів відбулася година спілкування у 9 класі  «Від козацьких часів до наших днів» (класний керівник Коваль Н.М.). На  зустріч   було запрошено Юрія Івашенюту, учасника бойових дій у зоні АТО. Тепло зустріли учні та вчителі свого випускника у стінах рідної школи. На зустріч зібралася  уся школа. З захопленням слухали розповіді молодого героя, хоча, розповідаючи про події, які пережив сам, був небагатослівним.  Більше говорив про часи козаччини, представив фрагменти фільмів «Пропала грамота», про те, як козаки демонструють свою майстерність.  Співали усі разом козацьких пісень. Школярі змогли приміряти на себе бронежилет, каску, які приніс Юрій Івашенюта із собою.  Хлопець подарував  школярам прапор, підписаний бійцями батальйону Національної гвардії ім.Кульчицького,  у складі якого воював. По закінченні зустрічі  учні подарували свій прапор, на якому написали побажання здоров’я, удачі, швидкого повернення воякам. А також передали ляльки – обереги бійцям батальйону, щоб охороняли  від лиха та біди.

Такі заходи допоможуть дітям на прикладі своїх краян побачити, що «патріот» - це не просто слово, а також навчитися шанобливому ставленню до Батьківщини, відчути гордість за наших героїв.

Новак Л.В., заступник директора з навчально-виховної роботи