Тиждень української писемності та мови у школі

 

У Малолюбаській школі пройшов тиждень української мови та літератури, адже День української писемності та мови відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця.

На лінійці в школі було оголошено про відкриття тижня, діти отримали завдання та мали змогу переглянути презентації про неоціненний скарб – рідну мову.

Відбулася акція «Говориш українською?». Учням, були роздані емблеми лише тоді, коли вони відповідали на запитання, чи говорять українською. Всі діти та вчителі відповідали, що «так».

Для педагогів школи вчитель української мови та літератури  Чупринська Є.А. продиктувала диктант, тема була актуальна – про Нестора-Літописця. Вчителі відчули себе на місці учнів під час писання і пригадали основні правила з української мови.

Також на перервах учні могли приємно відпочити, слухаючи пісні про рідну українську мову.

Відбувся брейн-ринг «Яка чудова українська мова для учнів 5-9 класів. Діти дали назви командам «Патріоти» та «Українці». Учні 8 класу підготували інсценізацію з уривку «Кайдашевої сім’ї». Настрій був у дітей веселий та бадьорий. Після закінчення брейн-рингу  –  дискотека.

Учні початкових класів також приймали активну участь у святкуванні Дня української писемності та мови. Так, у 4 класі проведена відкрита виховна година «Лунай прекрасна, рідна мово!».  Діти співали пісні: «Любіть Україну», «Сіяв мужик просо»,  «Я маленька українка»,«Наша родина». Вчителі Дідовець Т.Ф. та Малишевська І.В. заспівали українську пісню «По садочку ходжу». На святі були представлені слайди, які стосувалися нашого краю та України. Учні 4 класу показали різні сценки, які розширили знання про красу і багатство української мови та ознайомили всіх присутніх з обрядами і звичаями наших предків.