Толерантність врятує світ

«Ваша думка для мене глибоко ворожа, але за ваше право її висловити я ладен віддати своє життя».

Вольтер

Такий епіграф було взято для проведення виховної години до Міжнародного дня толерантності в селі Мала Любаша в приміщенні клубу. Напередодні такого дня 15 листопада було проведено груповий захід "Толерантність врятує світ" для дітей та молоді фахівцем із соціальної роботи Трофімовою Н.В. Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та завідуючою клубом Ковальчук О.В. села Мала Любаша.

Основна мета заходу: пояснювати термін «толерантність»; розповідати про значення толерантності в житті людей та в демократичному суспільстві; аналізувати життєві ситуації; засвоїти навички толерантної поведінки.

За допомогою гри та завдань діти мали змогу висловити своє розуміння поняття толерантності, навчитися бути терплячими і доброзичливими, розвивали вміння прислухатися до думки інших, що все залежить від нас і толерантність починається з повсякденного життя. Лише толерантні і доброзичливі люди можуть побудувати демократичну, процвітаючу державу. Також дізналися про те, що розуміння толерантності в різних культурах неоднакове, оскільки залежить від історичного досвіду народів.

Всі присутні отримали емблеми з написом “Толерантність врятує світ”.

Отож, підсумовуючи проведений груповий захід, слід виховувати дітей у дусі толерантності, необхідне володіння відповідними знаннями, а саме, необхідно формувати в дітей систему цінностей, в основі якої лежать такі загальні поняття, як згода, компроміс, взаємоприйнятність і терпимість, прощення, ненасильство, співчуття, розуміння, співпереживання тощо.

 

                                                                                                                 Трофімова Н.В.