Єдиній новій Україні – бути!

Сонячний вересень прикрасив плодами сади і поля , заквітчав калиновими суцвіттями береги Замчиська, наповнив п’янким ароматом осінніх квітів повітря, а тишу росяного ранку  наповнив дзвінкими дитячими голосами. Першовересень, День Знань – свято не лише для учнів і педагогів, а й усієї громади Малої Любаші. На шкільному подвір’ї яскравіють кольорами вишиванки, дзвенить радісний сміх першокласників, яких  теплими  поглядами супроводжують статечні дев’ятикласники-випускники. Під урочистий козацький марш вноситься державний прапор України і в небо злітає Державний Гімн. Всі присутні схиляють голови в скорботній хвилині мовчання за тими, хто загинув за свободу, незалежність і єдність Батьківщини. 

Після урочистої лінійки – загальнонаціональний Перший урок «Україна – єдина країна», який проводять класоводи та класні керівники в затишних, відремонтованих класних кімнатах. 

До Дня Знань підготувалася Малолюбашанська ПШБ, оформивши виставку-перегляд «Єдиній новій  Україні – бути!». З вітальними словами та побажаннями мирного, успішного , творчого навчального року звернулася бібліотекар Гук Є.А. до учнів 6-го класу місцевої ЗОШ І-ІІ ст., які завітали до книгозбірні з класним керівником Гук Б.В. 

А далі присутні з цікавістю знайомилися із підбіркою матеріалів тематичного розділу виставки «Україна – не Росія»: від видань «Історія Русів», «Ричка В.М. За літописним рядком» до «Апанович О. Українсько-російський договір 1654 р. міфи і реальність», «Грушевський М. На порозі нової України», «Кравчук Л. Є така держава Україна», «Кучма Л. Україна – не Росія»  та ін.

     «Схаменіться ! Будьте люди ,

      Бо лихо вам буде .

      Розкуються незабаром

      Заковані люде ,

      Настане суд , заговорять

      І Дніпро , і гори !» ,- 

говорив наш великий Пророк Т.Г.Шевченко, 200-річчя з дня народження якого відзначається цього річ.Саме такими словами розпочала бібліотекар перегляд видань розділу «Герої не вмирають!».Українці завжди були свободолюбними: честь і гідність , відданість і безмежна любов до рідного краю – стало життєвим девізом кожного патріота. І вони це знову і знову доводили всьому  світу. З видання «Свєчніков І.К. Битва під Берестечком», «Іван Сірко», «Самійло Кішка», «Петро Сагайдачний», «Костомаров М. Богдан Хмельницький» пролягли паралелі до статтей про Сергія Нігояна, Назара Войтовича, Давида Кіпіані, Юрія Вербицького, Георгія Арутюняна, Івана Городнюка – усіх героїв Небесної Сотні та АТО.

В холі сільського клубу до школярів звернулася завідуюча культосвітнім закладом Ковальчук О.В., яка відмітила, що до всіх чеснот наших прадідів кожен повинен додати Пам’ять  про всіх, хто не шкодував життя свого за Україну. Саме із цією метою оформлено виставку – інсталяцію «Рабів до раю не пускають». І вже учні самі розповідали про предмети-символи боротьби під час Революції Гідності на Майдані та з вдячністю поклали квіти до символічної стіни.

Класний керівник Гук Б.В. акцентував увагу на тому , що кожна людина має свій обов’язок: одним – захищати Вітчизну, іншим – вирощувати хліб, будувати житло, розвивати економіку. Обов'язок учня – старанно вчитися, щоб в майбутньому прославляти нашу єдину, суверенну, неподільну, прекрасну державу – Україну.

          Гук Є.А. ,

          бібліотекар ПШБ с.М.Любаша