Сільська рада
c.Мала Любаша, Костопільського району, Рівненської області

Відпочинок

На екскурсії в Костопільському музеї лісуНа екскурсії в Костопільському музеї лісуНа екскурсії в Костопільському музеї лісуМолодь на святкуванні Івана КупалаВиступ школярів с.Борщівки до свята 8 БерезняВиступ народного фольклорного ансамблю "Любава" в Музеї народної архітектури і побуту Пирогову м.КиївМолодь в Музеї народної архітектури і побуту Пирогову м.КиївВ Музеї народної архітектури і побуту Пирогову м.КиївВ Музеї народної архітектури і побуту Пирогову м.КиївСільський голова Ковальчук С.А. також відвідала Музеї народної архітектури і побутуВ Музеї народної архітектури і побуту Пирогову м.КиївВ Музеї народної архітектури і побуту Пирогову м.КиївВ Музеї народної архітектури і побуту Пирогову м.КиївВ Музеї народної архітектури і побуту Пирогову м.КиївВболівальники футбольної команди Малої ЛюбашиВправи для учасників в сімейних перегонахСімейні перегониПризери районного етапу спортивної гри  "Сімейні перегони" у 2013 році

 

 

 Неподалік Костополя діє Музей лісу.

Біля музею облаштовано альтанки для відпочинку. А ближче до дороги збудовано капличку. Це вже місце відпочинку, куди приїжджають люди відпочивати, а молодята фотографуватися.

 

Серед експонатів Музею лісу опудала п'ятдесяти видів пташок, диких кабанів, куниці, борсука та навіть бізона.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сільські звичаї та обряди дійшли до нашого часу. З давніх-давен у селі відбувалися цікаві обряди. Так, якщо хлопцю сподобалась дівчина, він засилав до неї сватів. Це було сватання. Коли народжувалось немовля, його обов’язково хрестили в церкві. Священник дивився у церковний календар, і по ньому визначали ім’я дитини.

Весною хлопці та дівчата збирались на вулиці і співали веснянки. Літом коли дожинали останній сніп жита чи пшениці, - женці співали дожинки. В останню неділю М’ясниць хлопці носили колодки (брали пляшку горілки і склянку, а діти квас чи компот) і пригощали дівчат. Скільки разів вип’є дівчина, стільки на Великдень мусить віддати крашанок. Влітку люди зазвичай ходили босі, а взимку в постолах. Пізніше - в колодках або треках, свитах, кожухах. Чоловікам за одяг слугували полотняні штани і сорочки.

У радянські часи існувала заборона на проведення багатьох народних обрядів. Лише у 80-х роках почалося відордження деяких забутих традицій. Так, зокрема, в Любашу повернулося свято Івана Купала.

Завдяки старанням Овчарук Валентини Тимофіївни (керівник народного колективу "Любава"), Олени Ковальчук Валеріївни (завідуюча улубом), Євгенії Гук Андріївни (завідуюча бібліотекою) до проведення цього свята до цього свята долучилося багато односельчан.

Як було вже сказано, Мала Любаша розташована на обох берегаг річки Замчисько, тут є гарні ставки. Звідси - поклоніння воді. Основне заняття жителів села - землеробство, звідки походить культ рослинності. Символ села - це символ сонця - колесо. Так як купальське свято належить до річних і символізує весілля бога літнього сонцестояння з богинею води Даною, в основі його обрядів лежать якраз культи вогню (сонця), води і рослинності.

Відзначення свята Івана купала стало в селі традиційним. Разом з фольклорним колективом "Любава" в ньому беруть участь бугато жителів і села Мала Любаша та жителі інших сіл.

 

 

 

Нещодавно жителі Малолюбашанської сільської ради відвідали Музей народної архітектури та побуту України в м.Київ. Всім було дуже цікаво і рекомендують провести гарно час із користю і задоволенням.

Виступив народний фольклорний ансамбль села Мала Любаша "Любава".

Цей музей засновано на південній околиці Києва, серед зелених дібров стародавнього Голосіївського лісу 6 лютого 1969 року. Експозицію розміщено в унікальному ландшафті з розлогими долинами, байраками, каскадом старовинних ставків, давньоруськими курганами. історичними урочищами і літописною річкою Вітою. Розмаїття ландшафу дозволило на площі 147 гектарів показати в характерному оточенні понад 300 пам’яток народного будівництва XVІ-ХХ століть. У фондах музею зберігається понад 70 тисяч пам’ятокдекоративно-вжиткового мистецтва, знарядь праці, предметів побуту, серед них значні колекції ікон, рушників, одягу, керіміки, народних музичних інструментів тощо. Нині експозиція музею включає "Середню Наддніпрянщину", "Полтавщину і Слобожанщину", "Полісся", "Поділля", "Карпати" та "Південь України", а також "Українське село 60-70-х років ХХ століття"

 

 

 

Влітку ви завжди можете підтримати свою футбольну команду і подивтися захоплюючий футбол. Адже на стадіоні в селі Мала Любаша постійно проходять змагання футбольних команд сіл Костопільського району.

 

 

 

Кожна родина може відпочити разом завдяки участі в "сімейних перегонах". Адже "сімейні перегони" – спортивно-інтелектуальна гра, яка не має аналогів в Україні, популяризує здоровий спосіб життя та рухову активність. Необхідна умова – учасники не просто команда гравців, а сім’я. Звдяки цьому родина зміцнюється, проводить час разом, стає згуртованішою, веселішою.