Сільська рада

Фото на тему Сільська рада

Малолюбашанська сільська рада

Фото на тему Сільська рада

Малолюбашанська сільська рада

Фото на тему Сільська рада

Досягнення Малолюбашанської сільської ради

На території Малолюбашанської сільської ради розташовано три населених пунктів : с. Мала Любаша, с. Борщівка, с. Лісопіль.

Село Мала Любаша є адміністративно-територіальним центром сільської ради і знаходиться на відстані 6 км від районного центру м. Костопіль та 42 км. від обласного центру м. Рівне.

Територія села складається з 342 дворів і нараховує 1199 жителів.

Площа населеного пункту становить 350 га.

Основною структурно-планувальною одиницею населеного пункту є квартали з одно та двосторонньою забудовою. Село забудоване переважно одноповерховими будинками.

За функціональним призначенням територія села є сельбищна.

На сельбищній території розміщений адміністративно-громадський центр, де знаходяться: сільська рада, сільський клуб, публічно-шкільна бібліотека, ФАП, магазин, приватні підприємца, школа.

Територія села складається з забудованих земель та сільськогосподарських угідь. Зелені насадження представлені садками на присадибних ділянках.

Село електрифіковане, телефонізоване, газифіковане. Централізоване теплопостачання та каналізація відсутні. Центральна вулиця має асфальтоване покриття.

Рельєф території населеного пункту рівнинний.

Мала Любаша розташована по обидва береги річки Замчисько, правої притоки Горині. Річка бере початок із Собовки і Вовчого (назви ділянок лісу), де колись було багато джерел. За однією легендою, Замчиськом її назвали тому, що була в лісі ніби під замком.

 

Основу ґрунтового покриву складають дерново-підзолисті та піщані ґрунти. Територія села безпечна щодо затоплення поверхневими водами.

Небезпечні геологічні процеси відсутні.

Санітарна чистка проводиться індивідуально по кожному подвір’ї.

 

Село Борщівка знаходиться на відстані 8 км від районного центру м.Костопіль.

Територія села складається з 281 двору і нараховує 900 жителів.

Площа населеного пункту становить 211,10га.

Основною структурно-планувальною одиницею населеного пункту є квартали з одно та двосторонньою забудовою та хутори. Забудова одноповерхова, садибного типу. Зелені насадження представлені садками на присадибних ділянках та окремими насадженнями лісових порід. За функціональним призначенням територія села сельбищна. На сельбищній території розміщений адміністративно-громадський центр, де знаходяться: ФАП, клуб, публічно – шкільна бібліотека, Борщівка ЗОШ І-ІІ ст., Свято- Михайлівська УПЦ, 4 магазини.

Село електрифіковане, телефонізоване, газифіковане. Централізоване водопостачання, теплопостачання та каналізація відсутні. Центральна вулиця має тверде покриття.

Основу грунтового покриву складають дерново-підзолисті та піщані грунти. Територія села безпечна щодо затоплення поверхневими водами.

Небезпечні геологічні процеси відсутні.

Санітарна очистка проводиться індивідуально по кожному подвір’ї.

 

Село Лісопіль знаходиться на відстані 5 км від районного центру м.Костопіль.

Територія села складається з 201 двора і чисельність населення становить 790 жителів.

Площа населеного пункту становить 365, 00га.

Структурно-планувальною одиницею населеного пункту є квартали з одно та двосторонньою забудовою та хутори. Забудова одноповерхова, садибного типу, також є декілька двоповерхових будинків. Транспортний зв'язок з обласним центром міста Рівне здійснюється автотранспортом ( маршрутним, автобусним) та залізницею. За функціональним призначенням територія села поділяється на сельбищну та випробничу. На сельбищній території розміщений адміністративно-громадський центр, де знаходяться: УПЦ, ФАП, початкова школа , публічно – шкільна бібліотека,

приватні підприємці, 4 магазини.

Село електрифіковане, телефонізоване, газифіковане. Централізоване водопостачання, теплопостачання та каналізація відсутні. Центральна вулиця має асфальтоване покриття. Зелені насадження представлені садками на присадибних ділянках.

Рельєф території населеного пункту рівнинний. Основу ґрунтового покриву складають дерново-підзолисті та піщані ґрунти. Територія села безпечна щодо затоплення поверхневими водами.

Небезпечні геологічні процеси відсутні.

Санітарна чистка проводиться індивідуально по кожному подвір’ї.

 

Згідно земельно-оціночного /кадастрового /районування територія сільської ради відноситься до Рівненського природно-сільськогосподарського району.

Віддаль від

- м.Рівне - 35км.

- м. Костопіль - 5км

- м.Березне / через Костопіль / - 32км

Територія населеного пункту розміщується в межах основної тектонічної структури Рівненщини – Волино-Подільської плити, зокрема Рівненське плато. Середня висота над рівнем моря – 253 м.

Клімат території помірно континентальний з м”якою зимою та досить теплим, з достатньою кількістю опадів, літом. Середньо річна кількість опадів не перевищує 551мм. Однак останні зими дещо морозні, а літо посушливе. Переважаючим напрямком вітрів є : взимку – західний, влітку – західний та південо- західний. Глибина сезонного промерзання ґрунту не перевищує 1,0 м. Територія сільської ради належить до другого будівельно - кліматичного району.

В цілому клімат території можна вважати комфортним для життя та сприятливим для господарської діяльності, в першу чергу для розвитку сільського господарства.

Сусідні сільські ради:

Мирненська сільська рада Костопільського району – села Мирне, Данчиміст, Моквин, Тихе.

Мащанська сільська рада Костопільського району – села Маща, Глажева, Камяна Гора, Новий Берестовець.

 

 

 

 

Вони керували громадою

Першим головою сільської ради (1940р.) був Салаган Феодосій Йосипович - загинув під час війни. Головами призначалися та обиралися:

Талащук Максим Іванович

Овчарук Михайло Васильович

Салаган Микола Йосипович

Федоров Микола Дем’янович

Грипіч Улян Сазонович

Чупринський Петро Гаврилович

Левчук Іван Степанович

Цимбалюк Василь Антонович

Корнійчук Ганна Максимівна

Перевалов Іван Никонович

Довжаниця Михайло Омельянович

Дідух Георгій Андрійович

Ковальчук Світлана Андріївна